Neděle 16. srpna 2026, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Středočeský kraj

Jednotky HZS Kralupy nad Vltavou, Mělník SŽDC Kralupy nad Vltavou a HZSP Aero Vodochody vyjely do Postřižína na Mělnicku k zapadlému jeřábu, který se nebezpečně nakláněl na dům.

Velitel zásahu na místě rozhodl, že je potřeba jeřáb řádně zapatkovat, podložit patky dřevem a stroj podsypat štěrkem, aby bylo možné jej vyprostit. Díky tomuto způsobu se krátce po čtvrt na čtyři podařilo jeřáb vyprostit a všechny jednotky se tak vrátily na své základny.

Jednotky HZS Hořovice, Beroun a SDH Kotopeky, Tlustice, Jince, Komárov a Rpety vyjely k nahlášenému požáru pole k obci Rpety. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří neposečené pole o rozloze 150×100 metrů a požár se částečně rozšířil i do blízkého lesa.

Nasazeny byly dva vysokotlaké a dva D proudy. Po 14. hodině byla nahlášena lokalizace požáru a kolem 15. hodiny se začaly jednotky vracet zpět na své základny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 210 000 Kč. Příčinou požáru je vznícení prachu v motorovém prostoru kombajnu.