Pondělí 21. června 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Středočeský kraj

Během noci vyjížděla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kladno na žádost záchranné služby k požáru rodinného domu do obce Unhošť. Hasiči společně se záchranáři nalezli v ohořelé posteli tělo muže, ten nejevil známky života. Požár byl uhašen před příjezdem složek IZS, hasiči objekt překontrolovali termokamerou, zda se ještě někde neskrývají ohniska požáru. Způsobená škoda je 50.000 Kč, příčinou vzniku byl nedopalek cigarety.

Dne 25. prosince přijala krátce před půl jednou linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požár hromady dřeva poblíž obce Vrbová Lhota.

Na místo byla vyslána profesionální jednotka HZS ze stanice Kolín a dobrovolné jednotky SDH Pečky a Ratenice. Po příjezdu na místo, bylo provedeným průzkumem zjištěno, že požár zasáhl velkou hromadu dřeva na kraji lesa a hrozí rozšíření požáru do lesa. Na místo proto byly postupně vyslány ještě posilové jednotky ze stanic Poděbrady a Nymburk.

Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu pomocí několika C proudů zhruba za hodinu. Následně bylo požářiště pomocí bagru rozhrnuto a dohašeno. Díky velké spotřebě vody, museli hasiči u rybníka zřídit čerpací stanoviště a následně kyvadlo vozit vodu na požářiště. Požár se podařilo úplně zlikvidovat kolem půl čtvrté.