Neděle 27. dubna 2025, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Středočeský kraj

K rozvinutému požáru nákladního automobilu na D1, na 32,5 kilometru, vyjely jednotky HZS Benešov a SDH Čerčany, Senohraby a Teplýšovice. Za 20 minut od příjezdu hasičů byly plameny pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn.

Z poškozených nádrží vytekla nafta. Hasiči spolupracovali s Policií ČR, Střediskem správy a údržby dálnic a vodoprávním úřadem. Za pravděpodobnou příčinu požáru určil vyšetřovatel technickou závadu v motorové části, škoda byla odhadnuta na 1,5 mil. Kč.

K požáru stohu v obci Doubravčany vyjely jednotky HZS Kolín, Uhlířské Janovice a SDH Kouřim, Uhlířské Janovice a Zásmuky. Stoh se nacházel za vesnicí a při příjezdu jednotek byl ohněm zcela zasažen.

Hořelo zhruba 200 balíků slámy na ploše 15×5 metrů. K likvidaci použily jednotky dva vodní C proudy. Voda byla na místo dovážena kyvadlově a za pomoci nakladače byl stoh rozebrán. Škoda, kterou oheň způsobil se vyšplhala na 200 000 korun.