Pátek 18. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK
Středočeský kraj

V 11:40 přijalo zdravotnické operační středisko výzvu k výjezdu k dopravní nehodě osobního auta a motocyklu na Mělnicku. U těžce zraněné ženy začala operátorka s tzv. telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitací, tedy po telefonu vedla svědka při oživování ženy.

Posádka rychlé lékařské pomoci z Neratovic po příjezdu v resuscitaci pokračovala, ale ženě, která utrpěla zranění neslučitelná se životem, nedokázala i přes maximální snahu pomoci a lékař konstatoval smrt. Muž se zlomeninou horní končetiny byl po ošetření přepraven zdibskou rychlou zdravotnickou pomocí do mělnické nemocnice.

V sobotu v 10:07 byla přijata dispečinkem linky 155 výzva k výjezdu k dopravní nehodě dvou osobních aut na Praze-západ. K místu nehody byl vyslán lékař ve vozidle rendez-vous ze Zbraslavi, který byl původně na cestě k jinému případu, a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci ze Zbraslavi a Mníšku pod Brdy.

Řidič auta utrpěl zhmoždění hrudníku a zlomeninu dolní končetiny a zůstal po nárazu ve voze zaklíněn. Dvě ženy, jedna se středně těžkým a druhá s lehčím zraněním hrudníku, byly přepraveny do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Další tři účastníci nehody byli ošetřeni na místě.

Banner VIP: Vochoc 600x90 OK
Banner Fireport 970