Pátek 18. září 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK
Středočeský kraj

Do obce Vrdy na Kutnohorsku vyjeli hasiči z několika jednotek k požáru zásobníku uhlí v bývalém cukrovaru, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. V 08:50 dostali hasiči požár pod kontrolu, zásah ale i nadále trval – vodními proudy byl zásobník stále ochlazován.

Po 14. hodině se hasiči začali vracet zpět na základny, škoda byla vyčíslena na 16,5 milionu korun, uchráněné hodnoty na 41,3 milionu. Příčinou vzniku požáru byl průboj elektřiny přívodními kabely.

Banner Agrotec 600 OK

Požár mladého borového lesa na ploše asi 20 × 30 metrů likvidovali hasiči v Hostomicích na Berounsku. Na místo byly vyslány jednotky ze stanice HZS Dobříš, Hořovice, Příbram, JSDH Hostomice, Jince, Lochovice a Pičín.

Požár dostali hasiči pod kontrolu v 11:40, zlikvidovali ho ve 12 hodin. JSDH Pičín zajistila dohlídku požářiště. Způsobená škoda je 20 000 Kč, uchránit se podařilo hodnoty za 1 milion. Příčinou vzniku ohně je nedbalostní jednání.

Hasiči ze stanice Český brod a obce Kostelec nad Černými lesy vyjeli do Kostelce k ohlášenému požáru osobního automobilu Dacia Sandero. Ten se po jejich příjezdu nacházel kompletně v plamenech.

Za deset minut od ohlášení byl požár pod kontrolou, za dalších 25 minut pak zcela zlikvidován. Způsobená škoda je 180.000 Kč, příčina vzniku ohně je v šetření – může jít o úmysl ale i technickou závadu v motorové části vozu.

Banner MIBAG_2012 OK